Aktuální informace

Bylo teplo, bylo krásně a u nás ve školce se opět slavilo.

Na besídce pro maminky se nás sešlo opravdu hodně, protože všichni byli zvědaví, jaké dárečky a překvapení děti pro svoje maminky mají. A děti se zdárně činily a ukázaly, co všechno se ve školce naučily. Všichni za odměnu jsme pak poseděli a povídali si až do večera.  

A protože v květnu bylo krásně, lákalo nás to ven ze školky. Na Červené Lhotě jsme se prošli kolem zámku a vypuštěného rybníka. Děti si během roku oblíbily pohádku "O Sněhurce",  a tak jsme byli zvědavé, jak se jim bude líbit v podání Divadla Del Arte. A asi líbila, protože seděly a poslouchaly. 

V květnu jsme měli ve školce na zkušené dvě slečny studentky pedagogických škol - Mirku a Šárku. Bylo to milé zpestření pro nás pro všechny. Společně jsme ukončili náš celoroční projekt "Tajemství bludného kořene". Mirka a Šárka dětem připravily parádní výpravu na záchranu dětí, které bloudí v lese po té, co překročily bludný kořen. Děti cestou podle malované mapy potkaly mnoho strašidel a podařilo se jim splnit všechny úkoly. Dívkám děkujeme a přejeme jim úspěšné studium a třeba je zase někdy u nás ve školce uvidíme. 

I letos děti absolvovaly předplavecký kurz v Jindřichově Hradci. Tentokrát byl sice z důvodu rekonstrukce kratší, ale děti jistě nově získané dovednosti využijí v létě při koupání. 

Na školní výlet jsme se vypravily do ZOO Na Hrádečku. Od poslední návštěvy zde přibyly další výběhy se zvířaty a prolézačky pro nejmenší děti. A jelikož se začalo dělat horko, paní majitelka děti i učitelky osvěžila sprchou :-D Bylo to fajn a určitě se sem zase někdy podíváme. 

V červnu jsme se také rozloučili s budoucími prvňáčky Péťou, Davídkem a Dominikem. Se Sandrou, která bude po prázdninách navštěvovat jinou školku. Přejeme jim hodně štěstí a doufáme, že bude příležitost se zase někdy potkat. 

FOTOGALERIE ZDE POD ODKAZEM :-)

 

Organizace škol. roku 2019-2020

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.10. a středu 30.10.2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. 12. 2019  a skončí v pátek 3. 1. 2020, vyučování začne 6. ledna 2020. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. 1. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 24. 2. - 1. 3. 2020. Školka bude otevřena od pondělí 24. do středy 26. února. Ve čtvrtek a v pátek bude školka uzavřena. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. 4. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. 7. 2020 do pondělí 31. 8. 2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. 9. 2020.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

 

čtvrtek 18. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky