Aktuální informace

Vážení rodiče, 

na základě krizového opatření z 1. března 2021, kdy se plošně uzavřely mateřské školy, přechází naše školka na povinnost distančního způsobu vzdělávání dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Zároveň vzniká povinnost dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, se tímto způsobem vzdělávat.

Pro nás to znamená, že se vám pokusíme každý týden předat zásobu činností, aktivit a námětů, ze kterých můžete libovolně čerpat. Byly bychom rády, kdyby se činnosti s dětmi nesmrskly jen na vypracovávání pracovních listů. Rády bychom vám předaly inspirativní tipy ke společným aktivitám dětí a rodičů v domácím prostředí, na tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby atd. Není povinnost splnit všechno, co vám předkládáme, vyberte si a přizpůsobte výuku Vašich dětí aktuálním možnostem. 

Nám učitelkám by se líbilo, kdybychom měly s Vašimi dětmi pravidelnou zpětnou vazbu. Pokud by to bylo možné, rády bychom se s vámi spojily přes pro vás dostupnou aplikaci (Skype, Whatsapp, Messenger, ....). Úplně bude postačovat 1x týdně na 15 minut. Nebo i déle podle zájmu dítěte. Nebo je možné nasdílet nahraná videa a fotky přes Whatsapp.

Ačkoliv je povinná distanční výuka jen pro děti v posledním roce předškolní docházky, budeme rády, když se budou chtít zapojit i děti mladší. 

Optimální den pro on-line setkání by mohl být čtvrtek nebo pátek. Napište nám, prosím, jakou formou byste se s námi chtěli zkontaktovat a také v jaký čas. Chápeme, že máte spoustu dalších povinností a nechceme vám způsobit komplikace. 

Pořád funguje společná skupina na Whatsappu. Pokud by někdo chtěl připojit do skupiny, dejte mi vědět. Děti si tam mezi sebou můžou předávat pozdravy a být v kontaktu. 

Samozřejmě není distanční výuka pro děti ideální, ale musíme to nějak zvládnout. Doufejme, že tohle hrozné období bude už brzy za námi. 

Prosím, držte se! Kdyby jste se ocitli v nesnázích, neváhájte nás kontaktovat. 

Za kolektiv mateřské školy

Dagmar Semerádová

 

 

 

Organizace škol. roku 2021-2022

Provoz MŠ bude zahájen v úterý 1. 9. 2021.

Podzimní prázdniny připadnou na středu 27.10. a pátek 29. 10.2021.

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve čtvrtek 23. 12. 2021  a skončí v neděli  2. 1. 2022, vyučování začne 3. ledna 2022. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek  4. 2. 2022. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od  14. do 20. 3. 2022.  Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 14. 4. 2022. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. 7. 2022 do středy 31. 8. 2022

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. 9. 2022.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“