Aktuální informace

...aneb, co jsme ještě stihli do prázdnin :-)

 

V květnu jsme toho měli opravdu hodně. Děti zahájily plavecký kurz v Jindřichově Hradci. Byly rozděleny do dvou skupin - na mladší a starší. Po deseti lekcích plavání už byly vidět výsledky. Děti se potápěly, lovily předměty ze dna bazénu a na závěr každé lekce si mohly chvíli pohrát. A protože počasí už bylo téměř letní,vycákali se i ve venkovním bazénu. V následující fotogalerii si prohlédněte, jak děti trénovaly v jindřichohradeckém bazénu plavání.  

FOTO ZDE :-)

Naší školku si pro svou praxi vybrala studentka předškolní pedagogiky - Šárka. Po dva týdny poznávala, jak to u nás chodí a děti si ji za tu dobu oblíbily. Na rozloučenou jim upekla muffiny, po kterých se jen zaprášilo a slíbila, že zase někdy přijede. 

 

Světluška Maruška nám vyprávěla o motýlech a my jsme měli za úkol prozkoumat, jak vzniká takový motýl. Velkou radost z toho jistě měli Máťa a Matěj, které jsme v rámci pokusu zamotali jako kuklu. Za odměnu nám předvedli motýlí let a pak nám líčili, jak se asi taková housenka v kukle cítí. 

 

Opravdu se nám povedla středa 24. května. V penzionu se ubytovali klienti z centra Arpida z Českých Budějovic a pozvali nás, abychom si s nimi jedno dopoledne pohráli. Setkání to bylo velmi přínosné, protože jsme se naučili nové hry, zjistili, jak se dají vyrobit netradiční hudební nástroje a na závěr jsme si ještě společně zazpívali. 

Fotografie jsou pod tímto odkazem :-)

 V pátek 2. června před školku přijela opravdová záchranka. Měla houkací maják a vzbudila velkou pozornost dětí. Naštěstí nikdo nepotřeboval akutní pomoc, ale všichni byli velmi zvědaví, jak by taková první pomoc zraněnému nebo nemocnému člověku probíhala. Paní doktorka Čechová a její bratr, kteří provozují zdrvotnickou službu Promedic, dětem vysvětlili, k čemu slouží vybavení záchranky a nechali je, aby si vše osahaly a vyzkoušely. Děti byly poučeny i o důsledcích nevhodného chování, kdy by se jim mohlo něco stát. Pevně věříme, že pomoc záchranářů nebudou nikdy potřebovat a se záchranáři jsme se na památku vyfotili. 

Foto zde :-D

 Vyvrcholením našeho školního roku byla stezka za pokladem. V úterý 20. června jsme našli před školkou dopis, ve kterém nás zmenšené děti žádaly o pomoc. Rozhodli jsme se jim pomoci, nasbírat potřebné přísady do zvětšovacího lektvaru a zachránit je, aby se mohli vrátit ke svým maminkám. Dětem se povedlo vše splnit a odměnou jim bylo nalezení opravdového pokladu. 

 Fotografie z velké výpravy jsou zde :-)

 

Organizace škol. roku 2022-2023

Provoz MŠ bude zahájen ve čtvrtek 1. 9. 2022.

Podzimní prázdniny připadnou na středu a čtvrtek 26.10.27. 10.2022.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. 12. 20212 a skončí v pondělí  2. 1. 2023, vyučování začne 3. ledna 2023. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek  3. 2. 2023. Provoz školky bude omezen. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od  6. do 10. 2. 2023.  

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek  6. 4. 2023. 

Hlavní prázdniny budou trvat od pondělí  3. 7. 20223 do neděle 3. 9. 2023

Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. 9. 2023.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“ 

 

úterý 22. listopadu – pohádka „KAŠPÁREK V PEKLE“

v 8.30 odjíždíme autobusem do MŠ v Kardašově Řečici

  • Svačina bude před odjezdem. Přiveďte, prosím, děti včas.

 

 neděle 27. listopadu – rozsvícení vánočního stromu na návsi

začátek od 16.00 hod. , vystoupení dětí z MŠ od 17.00 hod.

 

čtvrtek 1. prosince od 9.00 hod. - p. Hořák - Zvířata ze záchranné stanice sov a dravců IKAROS

 pondělí 5. prosince od 9.00 hod. – Mikulášská besídka

 sobota 10. prosince – VÁNOČNÍ JARMARK

středa 14. prosince - výlet do J. Hradce - návštěva Krýzových jesliček a Muzea fotografie, kde si prohlédneme vánoční stromečky

pondělí 19. prosince od 15.45 hod. – Vánoční besídka

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat pro měření efektivity webových stránek a pochopení jejich fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout