Aktuální informace

...aneb, co jsme ještě stihli do prázdnin :-)

 

V květnu jsme toho měli opravdu hodně. Děti zahájily plavecký kurz v Jindřichově Hradci. Byly rozděleny do dvou skupin - na mladší a starší. Po deseti lekcích plavání už byly vidět výsledky. Děti se potápěly, lovily předměty ze dna bazénu a na závěr každé lekce si mohly chvíli pohrát. A protože počasí už bylo téměř letní,vycákali se i ve venkovním bazénu. V následující fotogalerii si prohlédněte, jak děti trénovaly v jindřichohradeckém bazénu plavání.  

FOTO ZDE :-)

Naší školku si pro svou praxi vybrala studentka předškolní pedagogiky - Šárka. Po dva týdny poznávala, jak to u nás chodí a děti si ji za tu dobu oblíbily. Na rozloučenou jim upekla muffiny, po kterých se jen zaprášilo a slíbila, že zase někdy přijede. 

 

Světluška Maruška nám vyprávěla o motýlech a my jsme měli za úkol prozkoumat, jak vzniká takový motýl. Velkou radost z toho jistě měli Máťa a Matěj, které jsme v rámci pokusu zamotali jako kuklu. Za odměnu nám předvedli motýlí let a pak nám líčili, jak se asi taková housenka v kukle cítí. 

 

Opravdu se nám povedla středa 24. května. V penzionu se ubytovali klienti z centra Arpida z Českých Budějovic a pozvali nás, abychom si s nimi jedno dopoledne pohráli. Setkání to bylo velmi přínosné, protože jsme se naučili nové hry, zjistili, jak se dají vyrobit netradiční hudební nástroje a na závěr jsme si ještě společně zazpívali. 

Fotografie jsou pod tímto odkazem :-)

 V pátek 2. června před školku přijela opravdová záchranka. Měla houkací maják a vzbudila velkou pozornost dětí. Naštěstí nikdo nepotřeboval akutní pomoc, ale všichni byli velmi zvědaví, jak by taková první pomoc zraněnému nebo nemocnému člověku probíhala. Paní doktorka Čechová a její bratr, kteří provozují zdrvotnickou službu Promedic, dětem vysvětlili, k čemu slouží vybavení záchranky a nechali je, aby si vše osahaly a vyzkoušely. Děti byly poučeny i o důsledcích nevhodného chování, kdy by se jim mohlo něco stát. Pevně věříme, že pomoc záchranářů nebudou nikdy potřebovat a se záchranáři jsme se na památku vyfotili. 

Foto zde :-D

 Vyvrcholením našeho školního roku byla stezka za pokladem. V úterý 20. června jsme našli před školkou dopis, ve kterém nás zmenšené děti žádaly o pomoc. Rozhodli jsme se jim pomoci, nasbírat potřebné přísady do zvětšovacího lektvaru a zachránit je, aby se mohli vrátit ke svým maminkám. Dětem se povedlo vše splnit a odměnou jim bylo nalezení opravdového pokladu. 

 Fotografie z velké výpravy jsou zde :-)

 

Organizace škol. roku 2019-2020

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.10. a středu 30.10.2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. 12. 2019  a skončí v pátek 3. 1. 2020, vyučování začne 6. ledna 2020. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. 1. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 24. 2. - 1. 3. 2020. Školka bude otevřena od pondělí 24. do středy 26. února. Ve čtvrtek a v pátek bude školka uzavřena. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. 4. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. 7. 2020 do pondělí 31. 8. 2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. 9. 2020.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

 

čtvrtek 18. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky