Aktuální informace

Dny se zkracují, noci se prodlužují a všichni víme, že brzy přijde zima.

Na podzimní dílničce si děti za pomoci rodičů vyrobily halloweenské lucerny. Lucerny vypadaly jako strašidelný dům, ve kterém se svítí a kolem poletují strašidla. Snad nebyl nikdo úplně vystrašený. Ale při práci a dobrém občerstvení, na kterém se také podíleli rodiče, všechny strach přešel. 

Zde jsou fotografie z dílny, jak jsme si to tam společně užili :-)

K tomuto období patří rovněž sklizeň dýní a jejich dlabání. I my ve školce jsme tak trochu sklízeli a při tom všem jsme si ještě stihli ověřit, jak jsme na tom s počítáním, řazením podle velikosti a zrakovým vnímáním. On nám totiž nějaký zlomyslný halloweenský bubák poschovával dýně po celé třídě. 

Fotografie jsou zde :-)

Děti si také zahráli v příběhu o jedné neposlušné holčičce Janičce. Babička jí upletla krásnou čepičku na zimu, ale Janičce se nelíbila. Babička jí upletla další čepičky, aby Janička, až budou chladné a větrné dny, nenastydla. Děti dokonce Janičku přemlouvaly, aby si nějakou čepici vybrala. Vysvětlily jí, proč by si měla nějakou čepici vybrat, ale Janička je neposlechla. V noci se rozlobené čepice sebraly a putovaly do prodejny, aby si vybraly nějakou jinou vhodnou hlavu. Pod následujícím odkazem se můžete podívat, jaké pěkné hlavy v prodejně prodávaly :-D

Prodejna hlav

V této fotogalerii je  k vidění i překážková dráha všech zvířátek, která si hledají pelíšky, aby v nich mohla přečkat zimu. A protože děti si konkrétně hrály na to, že jsou broučci, berušky, pavouci a všelijaký drobný hmyz, musely prolézat i malé štěrbiny a přecházet přes lávky a koulet se až do zimního domečku. 

Organizace škol. roku 2019-2020

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.10. a středu 30.10.2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. 12. 2019  a skončí v pátek 3. 1. 2020, vyučování začne 6. ledna 2020. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. 1. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 24. 2. - 1. 3. 2020. Školka bude otevřena od pondělí 24. do středy 26. února. Ve čtvrtek a v pátek bude školka uzavřena. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. 4. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. 7. 2020 do pondělí 31. 8. 2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. 9. 2020.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

 

čtvrtek 18. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky