Aktuální informace

.... advent v naší školce

Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce a obzvláště děti si je umí náležitě užít. Jen je potřeba projít kontrolou u Mikuláše a nerozházet si to u čerta. Anděla se nikdo nebojí a všichni věříme v jeho ochranu. Tak tomu bylo i u nás ve školce. Děti s jistou trémou očekávaly klasickou trojici Mikuláše, čerta a anděla. Měly pro ně připravené básničky a písničky a doufaly, že v knize hříchů toho o nich nebude moc ke čtení. Ráno 5. prosince hned po svačince jsme se sesedli v kruhu a čekali, jak dnešní mikulášská nadílka dopadne. Během besídky se ukázalo, že Mikuláš a čert jsou opravdu spravedliví a vědí o všech nezbednostech dětí. Ale zároveň je i pochválili za to, co se dětem daří. Děti předvedly, co se naučily za básničky a písničky a za odměnu dostaly balíček se sladkostmi. A jako bonus se s nimi Mikuláš, čert i anděl vyfotili. 

Fotografie jsou pod tímto odkazem :-)

A protože do pekla nebyl nikdo odnesen, mohly jsme se přípravám na vánoční svátky věnovat v plné sestavě.

Ve čtvrtek 7. prosince jsme byli pozvaní na divadelní představení do Kardašovy Řečice. V MŠ Stonožka na nás dýchla vánoční nálada v podobě milého představení o Květušce a Bětušce. Připomněli jsme si některé vánoční zvyky a oprášili slova některých vánočních koled. 

Fotografie z výletu jsou pod tímto odkazem :-)

Hned v sobotu 9. prosince nás čekalo vystoupení na místním jarmarku. Abychom vytvořili opravdu velké hudební těleso a na pódiu nás bylo opravdu vidět, oslovili jsme naše nejbližší, aby se přidali k naší reprodukci vánočních písní a koled. Děti doprovodili maminky a tatínkové, babičky a dědečkové. My učitelky zase pozvaly naše potomky. Se zpěvem nám rovněž pomáhala studentka Nikola a Fabián Berka. Malá ukázka z našeho vystoupení je pod těmito odkazy:

Jak jsi krásné neviňátko

Tichá noc

Pásli ovce valaši

Další dny se nesly v duchu příprav na besídku a nadílku od Ježíška. Děti malovaly perníčky, zdobily stromeček a nacvičovaly vystoupení na besídku. 

Fotografie zde:-) 

V úterý 12. prosince jsme si na vánoční besídce připomněli příběh o narození Ježíška. Doslova jsme za ním putovali a vedla nás hvězda betlémská. Cesta k Ježíškovi nebyla nijak nudná, protože byla lemovaná písničkami, básničkami a tanečky, které se děti tak dobře naučily. Na závěr vystoupení předaly děti rodičům dárečky a nechali jsme čas Ježíškovi, doufaje že nám něco přinese pod stromeček.  Zvoneček nás přilákal zpátky ke stromečku a děti se radovaly z nových hraček, se kterými si budou moci hrát. 

Na stolečkách na nás čekalo pohoštění připravené rodiči a příležitost posedět, popovídat si a na chvíli se zastavit v čase adventním.

Fotografie zde :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizace škol. roku 2022-2023

Provoz MŠ bude zahájen ve čtvrtek 1. 9. 2022.

Podzimní prázdniny připadnou na středu a čtvrtek 26.10.27. 10.2022.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. 12. 20212 a skončí v pondělí  2. 1. 2023, vyučování začne 3. ledna 2023. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek  3. 2. 2023. Provoz školky bude omezen. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od  6. do 10. 2. 2023.  

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek  6. 4. 2023. 

Hlavní prázdniny budou trvat od pondělí  3. 7. 20223 do neděle 3. 9. 2023

Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. 9. 2023.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“ 

 

úterý 22. listopadu – pohádka „KAŠPÁREK V PEKLE“

v 8.30 odjíždíme autobusem do MŠ v Kardašově Řečici

  • Svačina bude před odjezdem. Přiveďte, prosím, děti včas.

 

 neděle 27. listopadu – rozsvícení vánočního stromu na návsi

začátek od 16.00 hod. , vystoupení dětí z MŠ od 17.00 hod.

 

čtvrtek 1. prosince od 9.00 hod. - p. Hořák - Zvířata ze záchranné stanice sov a dravců IKAROS

 pondělí 5. prosince od 9.00 hod. – Mikulášská besídka

 sobota 10. prosince – VÁNOČNÍ JARMARK

středa 14. prosince - výlet do J. Hradce - návštěva Krýzových jesliček a Muzea fotografie, kde si prohlédneme vánoční stromečky

pondělí 19. prosince od 15.45 hod. – Vánoční besídka

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat pro měření efektivity webových stránek a pochopení jejich fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout