Aktuální informace

.... advent v naší školce

Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce a obzvláště děti si je umí náležitě užít. Jen je potřeba projít kontrolou u Mikuláše a nerozházet si to u čerta. Anděla se nikdo nebojí a všichni věříme v jeho ochranu. Tak tomu bylo i u nás ve školce. Děti s jistou trémou očekávaly klasickou trojici Mikuláše, čerta a anděla. Měly pro ně připravené básničky a písničky a doufaly, že v knize hříchů toho o nich nebude moc ke čtení. Ráno 5. prosince hned po svačince jsme se sesedli v kruhu a čekali, jak dnešní mikulášská nadílka dopadne. Během besídky se ukázalo, že Mikuláš a čert jsou opravdu spravedliví a vědí o všech nezbednostech dětí. Ale zároveň je i pochválili za to, co se dětem daří. Děti předvedly, co se naučily za básničky a písničky a za odměnu dostaly balíček se sladkostmi. A jako bonus se s nimi Mikuláš, čert i anděl vyfotili. 

Fotografie jsou pod tímto odkazem :-)

A protože do pekla nebyl nikdo odnesen, mohly jsme se přípravám na vánoční svátky věnovat v plné sestavě.

Ve čtvrtek 7. prosince jsme byli pozvaní na divadelní představení do Kardašovy Řečice. V MŠ Stonožka na nás dýchla vánoční nálada v podobě milého představení o Květušce a Bětušce. Připomněli jsme si některé vánoční zvyky a oprášili slova některých vánočních koled. 

Fotografie z výletu jsou pod tímto odkazem :-)

Hned v sobotu 9. prosince nás čekalo vystoupení na místním jarmarku. Abychom vytvořili opravdu velké hudební těleso a na pódiu nás bylo opravdu vidět, oslovili jsme naše nejbližší, aby se přidali k naší reprodukci vánočních písní a koled. Děti doprovodili maminky a tatínkové, babičky a dědečkové. My učitelky zase pozvaly naše potomky. Se zpěvem nám rovněž pomáhala studentka Nikola a Fabián Berka. Malá ukázka z našeho vystoupení je pod těmito odkazy:

Jak jsi krásné neviňátko

Tichá noc

Pásli ovce valaši

Další dny se nesly v duchu příprav na besídku a nadílku od Ježíška. Děti malovaly perníčky, zdobily stromeček a nacvičovaly vystoupení na besídku. 

Fotografie zde:-) 

V úterý 12. prosince jsme si na vánoční besídce připomněli příběh o narození Ježíška. Doslova jsme za ním putovali a vedla nás hvězda betlémská. Cesta k Ježíškovi nebyla nijak nudná, protože byla lemovaná písničkami, básničkami a tanečky, které se děti tak dobře naučily. Na závěr vystoupení předaly děti rodičům dárečky a nechali jsme čas Ježíškovi, doufaje že nám něco přinese pod stromeček.  Zvoneček nás přilákal zpátky ke stromečku a děti se radovaly z nových hraček, se kterými si budou moci hrát. 

Na stolečkách na nás čekalo pohoštění připravené rodiči a příležitost posedět, popovídat si a na chvíli se zastavit v čase adventním.

Fotografie zde :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizace škol. roku 2018-2019

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 3.9.2018.

Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29.10. a úterý 30.10.2018.

Vánoční prázdniny budou od 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019, vyučování začne 3. ledna 2019. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. 2. 2019 - MŠ bude zavřena. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 18. 2. - 24. 2. 2019. MŠ bude otevřena v úterý, ve středu a ve čtvrtek. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. 4. 2019.

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. 6. 2019 do pátku 30. 8. 2019. Mateřská škola bude o letních prázdninách otevřena stejně jako v minulých letech 2 týdny, ale tentokrát to bude v týdnu od 1. do 4. července a 26. - 30. srpna. 

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. 9. 2019.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

úterý 14. května od 15.45 hod. – Besídka pro maminky

čtvrtek 30. května - Sněhurka - divadlo na Červené Lhotě (příchod do MŠ do 7.30 hodin, Děti se před odjezdem nasvačí. S Sebou dejte dětem zavírací pitíčko a malou dobrotu.) 

čtvrtek 6. a 13. červnaKurz plavání (Z důvodu rekonstrukce bazénu proběhnou 2 dvouhodinové lekce.)

úterý 4. června – 8.00 – 9.30 hod. – FOTOGRAFOVÁNÍ (skupinové, děti samostatně a předškoláci na tablo)

čtvrtek 20. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky

Další akce a výlety budou postupně doplňovány 😊