Aktuální informace

Velmi mírná. Skoro to vypadá, že se nám někam schovávala a nechtěla se nám ukázat. Jen občas předvedla, co umí a to se toho muselo hned využít.

Takže se hned vyrazilo bobovat. Fotky z bobování zde :-)

V lednu děti shlédly dvě divadelní představení. Na "Neposlušná kůzlatka" jsme se jeli podívat do školky do Kardašovy Řečice. Pan Kyselka z divadla LUK dal do představení úplně všechno. Děti byly vtaženy do napínavého příběhu, kdy kůzlátkům šlo vyloženě o život. Snad si z představení odnesly zkušenost, že bez dovolení se nesmí otevírat nikomu cizímu. Fotografie ze skvělého představení zde :-)

Posledního ledna k nám do školky přijelo divadlo Malvína a dvě talentované herečky dětem zahrály pohádku "Čert a Káča" Jde o klasickou českou pohádku na motivy Boženy Němcové o tancechtivé, hubaté a paličté dívce jménem Káča, kterou si popletený čert odnese do pekla namísto zlé kněžny. Jak si Káča v pekle poradila a fotky jsou zde pod tímto odkazem :-)

A v únoru se událo ve školce velké překvapení. Zjistilo se, že pohádku umí zahrát i děti. Konkrétně se jim podařilo zdramatizovat pohádku "O Koblížkovi". A jak se jim to krásně dařilo, si můžete prohlédnout pod tímto odkazem :-)

V únoru nás postihla chřipková epidemie. Ve školce nám skoro nikdo nezůstal a tak jsme museli všechny radovánky odložit na později. O to víc jsme si karneval užili, když už jsme byli zase všichni pohromadě. Učitelky se převlékly za námořníky a vítaly na své lodi přicházející Mášu, piráta, pytlíky s čajem, spidermana, hasiče, víly, včelku, berušky, kosmonauta, rytíře, želvu ninja, vodníka a netopýra. Na lodi byla sice různorodá společnost, ale bylo veselo, tančilo se a veselilo. Společné focení z karnevalu zde :-)

V posledním albu se můžete podívat na fotografie z ranních her a společných činností. Zde pod tímto odkazem :-)

A my už spolu tralala startujeme do jara!

Organizace škol. roku 2018-2019

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 3.9.2018.

Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29.10. a úterý 30.10.2018.

Vánoční prázdniny budou od 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019, vyučování začne 3. ledna 2019. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. 2. 2019 - MŠ bude zavřena. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 18. 2. - 24. 2. 2019. MŠ bude otevřena v úterý, ve středu a ve čtvrtek. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. 4. 2019.

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. 6. 2019 do pátku 30. 8. 2019. Mateřská škola bude o letních prázdninách otevřena stejně jako v minulých letech 2 týdny, ale tentokrát to bude v týdnu od 1. do 4. července a 26. - 30. srpna. 

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. 9. 2019.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

úterý 14. května od 15.45 hod. – Besídka pro maminky

čtvrtek 30. května - Sněhurka - divadlo na Červené Lhotě (příchod do MŠ do 7.30 hodin, Děti se před odjezdem nasvačí. S Sebou dejte dětem zavírací pitíčko a malou dobrotu.) 

čtvrtek 6. a 13. červnaKurz plavání (Z důvodu rekonstrukce bazénu proběhnou 2 dvouhodinové lekce.)

úterý 4. června – 8.00 – 9.30 hod. – FOTOGRAFOVÁNÍ (skupinové, děti samostatně a předškoláci na tablo)

čtvrtek 20. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky

Další akce a výlety budou postupně doplňovány 😊