Aktuální informace

Velmi mírná. Skoro to vypadá, že se nám někam schovávala a nechtěla se nám ukázat. Jen občas předvedla, co umí a to se toho muselo hned využít.

Takže se hned vyrazilo bobovat. Fotky z bobování zde :-)

V lednu děti shlédly dvě divadelní představení. Na "Neposlušná kůzlatka" jsme se jeli podívat do školky do Kardašovy Řečice. Pan Kyselka z divadla LUK dal do představení úplně všechno. Děti byly vtaženy do napínavého příběhu, kdy kůzlátkům šlo vyloženě o život. Snad si z představení odnesly zkušenost, že bez dovolení se nesmí otevírat nikomu cizímu. Fotografie ze skvělého představení zde :-)

Posledního ledna k nám do školky přijelo divadlo Malvína a dvě talentované herečky dětem zahrály pohádku "Čert a Káča" Jde o klasickou českou pohádku na motivy Boženy Němcové o tancechtivé, hubaté a paličté dívce jménem Káča, kterou si popletený čert odnese do pekla namísto zlé kněžny. Jak si Káča v pekle poradila a fotky jsou zde pod tímto odkazem :-)

A v únoru se událo ve školce velké překvapení. Zjistilo se, že pohádku umí zahrát i děti. Konkrétně se jim podařilo zdramatizovat pohádku "O Koblížkovi". A jak se jim to krásně dařilo, si můžete prohlédnout pod tímto odkazem :-)

V únoru nás postihla chřipková epidemie. Ve školce nám skoro nikdo nezůstal a tak jsme museli všechny radovánky odložit na později. O to víc jsme si karneval užili, když už jsme byli zase všichni pohromadě. Učitelky se převlékly za námořníky a vítaly na své lodi přicházející Mášu, piráta, pytlíky s čajem, spidermana, hasiče, víly, včelku, berušky, kosmonauta, rytíře, želvu ninja, vodníka a netopýra. Na lodi byla sice různorodá společnost, ale bylo veselo, tančilo se a veselilo. Společné focení z karnevalu zde :-)

V posledním albu se můžete podívat na fotografie z ranních her a společných činností. Zde pod tímto odkazem :-)

A my už spolu tralala startujeme do jara!

Organizace škol. roku 2019-2020

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.10. a středu 30.10.2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. 12. 2019  a skončí v pátek 3. 1. 2020, vyučování začne 6. ledna 2020. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. 1. 2020. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 24. 2. - 1. 3. 2020. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. 4. 2020.

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. 7. 2020 do pondělí 31. 8. 2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. 9. 2020.

 

 

Aktuálně

Prosincové akce v Mateřské škole „Trojlístek“

  

úterý 3. prosince - od 10 hod. KD Střelnice - Hudební divadlo dětem - "Hvězdička betlémská", příchod do školky do 7.30 hodin, s sebou: malá dobrota, pití v uzavíratelné lahvičce, pohodlné a teplé oblečení (nedávejte, prosím, dětem oteplovačky s laclem a kombinézy, stěžují možnost rychlého použití WC)

 

čtvrtek 5. prosince – dopoledne – Mikulášská besídka

 

sobota 7. prosinceod 10.10 hodin vystoupení dětí na jarmarku, S dětmi se sejdeme pod podiem před zahájením v 10.00 hodin.

 

úterý 10. prosince – od 9.00 hodin Vánoční krasobruslařská exhibice ve Veselí n/Lužnicí, příchod do školky do 7.30 hodin, s sebou: malá dobrota, pití v uzavíratelné lahvičce, pohodlné a teplé oblečení (nedávejte, prosím, dětem oteplovačky s laclem a kombinézy, stěžují možnost rychlého použití WC)

 

úterý 17. prosince od 15.45 hodin – Vánoční besídka