Aktuální informace

Letos  se nám s dětmi opravdu povedlo zahnat Bábu Zimu rychle. Pomocí dětských básniček a říkadel jsme se s ní rozloučili a přivítali jaro, které bylo teplé a slunečné.

 

Hráli jsme si na sluníčka, s rodiči na dílničce tvořili jarní věnce a někomu se dokonce začali zapalovat lýtka a skončilo to svatbou :-) Na té nechyběli ani svatebčané, svatební brána a všichni byli jak se patří oblečeni. Fotografie jsou zde pod tímto odkazem :-)

Nechyběla ani divadelní představení. 17. dubna nás potěšilo klasické maňaskové divadlo.  16. května si děti hrály na fotografování s klauny Hugem a Fugem. Matouš si dokonce vzal na představení klaunský nos a trochu tím klauny zaskočil :-D Fotografie zde :-)

Teplé jaro přálo výletům za poznáním a my se vypravili do ZOO Tábor. Akci jsme pojali ve velkém rodinném stylu a přizvali sebou i maminky, které si na tento den mohly zařídit volno. V ZOO měly děti možnost prohlédnout si nejrůznější druhy zvířat, sledovat jejich krmení a dozvědět se zajímavosti z jejich života. Bylo to moc fajn a těšíme se, že podobnou akci zase někdy zopakujeme. Fotky zde :-D

Poslední dubnový večer se někteří z nás potkali i na tradiční akci pálení čarodějnic. Obří vatra byla zapálena a kolem pobíhali roztomilí čarodějové a čarodějky. Všichni si opekli špekáček, vypili limču a tešili se z krásného večera. 

V květnu jsme s dětmi začali jezdit na plavecký výcvik do bazénu v Jindřichově Hradci. V průběhu deseti lekcí si děti zlepšovaly své předplavecké dovednosti a zažili u toho spoustu legrace. Ve vodě je to totiž moc fajn, jen se podívejte :-)

 V sobotu 22. května se v Pluhově Žďáru konal akční dětský den. A akční byl doslova. Zúčastnili se ho záchranáři, policisté, hasiči. Střílelo se, hasilo, zdolávali se překážky a pátralo se po ukrytých pokladech. I děti v naší školce přispěly k hezkému průběhu dne a asistovaly při výrobě papírové chaloupky, která byla na dětském dnu zapálena. Bohužel se ji ale i přes rychlý zásah hasičů nepodařilo zachránit a totálně shořela. Poděkování patří všem ochotným dobrovolníkům, kteří se na zajištění akce podíleli. A bylo jich poměrně dost. Děkujeme!!! 

Pohádkovou Červenou Lhotu máme za humny a byla by škoda, se sem s dětmi nepodívat. My jsme tu byli za krásného teplého dne. Prošli jsme se kolem zámku a pak jsme shlédli Vodnickou pohádku divadla Koňmo

Školní rok se chýlil ke konci. Bylo krásné teplo, třešně a jahody zrály přímo před očima a my jsme se loučili s předškoláky. Velmi důstojně na zahradní slavnosti. Večer byla prověřena odvaha všech budoucích školáků na stezce odvahy kolem zámku. Trasa byla opravdu děsivá, protože na ní číhala celá tlupa strašidel a strašlivých postav. Místní ochotníci si zaslouží velký dík za profesionální přístup ke strašení s mírou, aby děti nebyly vyplašeny zas až moc. Jako vzpomínku budou mít školáčci vlastnoručně namalovaná trička. A na úplný závěr roku se všechny děti postavily na stupeň vítězů a dostaly na krk medaili Sokola za vzorné cvičení v projektu "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky". A aby měly prožitek jako opravdoví sportovci, k pocitu vítězství jim hrála naše česká hymna.  Několik fotografií zde :-)

A pak už na všechny čekaly prázdniny a letní radovánky. 

 

 

 

 

Organizace škol. roku 2019-2020

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.10. a středu 30.10.2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. 12. 2019  a skončí v pátek 3. 1. 2020, vyučování začne 6. ledna 2020. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. 1. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 24. 2. - 1. 3. 2020. Školka bude otevřena od pondělí 24. do středy 26. února. Ve čtvrtek a v pátek bude školka uzavřena. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. 4. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. 7. 2020 do pondělí 31. 8. 2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. 9. 2020.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

 

čtvrtek 18. června od 8.30 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky