Aktuální informace

Letos  se nám s dětmi opravdu povedlo zahnat Bábu Zimu rychle. Pomocí dětských básniček a říkadel jsme se s ní rozloučili a přivítali jaro, které bylo teplé a slunečné.

 

Hráli jsme si na sluníčka, s rodiči na dílničce tvořili jarní věnce a někomu se dokonce začali zapalovat lýtka a skončilo to svatbou :-) Na té nechyběli ani svatebčané, svatební brána a všichni byli jak se patří oblečeni. Fotografie jsou zde pod tímto odkazem :-)

Nechyběla ani divadelní představení. 17. dubna nás potěšilo klasické maňaskové divadlo.  16. května si děti hrály na fotografování s klauny Hugem a Fugem. Matouš si dokonce vzal na představení klaunský nos a trochu tím klauny zaskočil :-D Fotografie zde :-)

Teplé jaro přálo výletům za poznáním a my se vypravili do ZOO Tábor. Akci jsme pojali ve velkém rodinném stylu a přizvali sebou i maminky, které si na tento den mohly zařídit volno. V ZOO měly děti možnost prohlédnout si nejrůznější druhy zvířat, sledovat jejich krmení a dozvědět se zajímavosti z jejich života. Bylo to moc fajn a těšíme se, že podobnou akci zase někdy zopakujeme. Fotky zde :-D

Poslední dubnový večer se někteří z nás potkali i na tradiční akci pálení čarodějnic. Obří vatra byla zapálena a kolem pobíhali roztomilí čarodějové a čarodějky. Všichni si opekli špekáček, vypili limču a tešili se z krásného večera. 

V květnu jsme s dětmi začali jezdit na plavecký výcvik do bazénu v Jindřichově Hradci. V průběhu deseti lekcí si děti zlepšovaly své předplavecké dovednosti a zažili u toho spoustu legrace. Ve vodě je to totiž moc fajn, jen se podívejte :-)

 V sobotu 22. května se v Pluhově Žďáru konal akční dětský den. A akční byl doslova. Zúčastnili se ho záchranáři, policisté, hasiči. Střílelo se, hasilo, zdolávali se překážky a pátralo se po ukrytých pokladech. I děti v naší školce přispěly k hezkému průběhu dne a asistovaly při výrobě papírové chaloupky, která byla na dětském dnu zapálena. Bohužel se ji ale i přes rychlý zásah hasičů nepodařilo zachránit a totálně shořela. Poděkování patří všem ochotným dobrovolníkům, kteří se na zajištění akce podíleli. A bylo jich poměrně dost. Děkujeme!!! 

Pohádkovou Červenou Lhotu máme za humny a byla by škoda, se sem s dětmi nepodívat. My jsme tu byli za krásného teplého dne. Prošli jsme se kolem zámku a pak jsme shlédli Vodnickou pohádku divadla Koňmo

Školní rok se chýlil ke konci. Bylo krásné teplo, třešně a jahody zrály přímo před očima a my jsme se loučili s předškoláky. Velmi důstojně na zahradní slavnosti. Večer byla prověřena odvaha všech budoucích školáků na stezce odvahy kolem zámku. Trasa byla opravdu děsivá, protože na ní číhala celá tlupa strašidel a strašlivých postav. Místní ochotníci si zaslouží velký dík za profesionální přístup ke strašení s mírou, aby děti nebyly vyplašeny zas až moc. Jako vzpomínku budou mít školáčci vlastnoručně namalovaná trička. A na úplný závěr roku se všechny děti postavily na stupeň vítězů a dostaly na krk medaili Sokola za vzorné cvičení v projektu "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky". A aby měly prožitek jako opravdoví sportovci, k pocitu vítězství jim hrála naše česká hymna.  Několik fotografií zde :-)

A pak už na všechny čekaly prázdniny a letní radovánky. 

 

 

 

 

Organizace škol. roku 2022-2023

Provoz MŠ bude zahájen ve čtvrtek 1. 9. 2022.

Podzimní prázdniny připadnou na středu a čtvrtek 26.10.27. 10.2022.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. 12. 20212 a skončí v pondělí  2. 1. 2023, vyučování začne 3. ledna 2023. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek  3. 2. 2023. Provoz školky bude omezen. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od  6. do 10. 2. 2023.  

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek  6. 4. 2023. 

Hlavní prázdniny budou trvat od pondělí  3. 7. 20223 do neděle 3. 9. 2023

Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. 9. 2023.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“ 

 

úterý 22. listopadu – pohádka „KAŠPÁREK V PEKLE“

v 8.30 odjíždíme autobusem do MŠ v Kardašově Řečici

  • Svačina bude před odjezdem. Přiveďte, prosím, děti včas.

 

 neděle 27. listopadu – rozsvícení vánočního stromu na návsi

začátek od 16.00 hod. , vystoupení dětí z MŠ od 17.00 hod.

 

čtvrtek 1. prosince od 9.00 hod. - p. Hořák - Zvířata ze záchranné stanice sov a dravců IKAROS

 pondělí 5. prosince od 9.00 hod. – Mikulášská besídka

 sobota 10. prosince – VÁNOČNÍ JARMARK

středa 14. prosince - výlet do J. Hradce - návštěva Krýzových jesliček a Muzea fotografie, kde si prohlédneme vánoční stromečky

pondělí 19. prosince od 15.45 hod. – Vánoční besídka

 

Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
Další informace
Analytics
Nástroje používané k analýze dat pro měření efektivity webových stránek a pochopení jejich fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout