Aktuální informace

V prvních zářijových dnech nás navštívila světluška Maruška. Vyprávěla nám o dětech, které na procházce v lese překročily bludný kořen a ztratily se. Bloudí teď lesem a potřebují naši pomoc.

Děti slíbily, že rády pomohou a budou plnit nejrůznější úkoly, aby pomohly najít ztraceným dětem cestu zase zpět domů k mamince a tatínkovi. 

Nejprve se děti setkaly s babkou kořenářkou a jejich úkolem bylo poznat léčivou moc bylinek. Také ale pochopily nebezpečí, co by se stalo, kdyby snad v přírodě jedly jedovaté byliny. Děti podnikaly se svými učitelkami výpravy po okolí mateřské školy a obce. V přírodě jsme nalezli dostatek podnětů pro poznávání a pohybové vyžití. 

Děti si z přírodnin vyrobily skřítky. Vyráběly křížaly, protože v zimě jistě přijdou vhod vitamíny ukryté v usušených jablíčkách.  

Měli jsme možnost shlédnout krásný film o životě stromů. V kopuli nafukovacího kina jsme měli pocit, že jsme přímo uprostřed přírody a pozorujeme, jak roste strom. Průvodcem příběhu byla beruška a brouček. A protože dětem se kino moc líbilo, tak jako bonus jsme mohli ještě chvíli ležet a pozorovat nad námi hvězdnou oblohu. A přemýšlet, co nám jaké seskupení hvězd připomíná. 

Na konci října byl čas připravit se na halloween a nám bližší svátek Dušiček. Děti se vyloženě radovaly, když si mohly hrát na strašidla a bubáky. Za odměnu si pro ně paní učitelky Ivanka a Kačka připravily halloweenskou strašidelnou party s maskami netopýrů a jiných nočních tvorů. 

Ve čtvrtek 25. října jsme byli pozvaní do Deštné na divadelní představení Čert a Káča. Udělali jsme si tedy kulturní výlet autobusem a shlédli pohádku, která byla skvěle zahraná herci v pěkných kostýmech a s kulisami. Během představení zaznělo i několik písniček a pohádka se šťastně zakončila. 

Blížily se podzimní prázdniny a tak byl čas na tradiční podzimní dílnu. Tentokrát jsme si vyrobili pavouka z korálků a pavučinu. Každý donesl nějaké drobné pohoštění a tak jsme odcházeli domů nejen s děsivým pavoukem, ale také dobře občerstveni. 

Po Dušičkách se už pomalu budeme chystat na Vánoce. Však už tady budou "cobydup".

FOTOGALERIE Z PODZIMNÍHO OBDOBÍ ZDE POD TÍMTO ODKAZEM :-)

 .

Organizace škol. roku 2019-2020

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 2. 9. 2019.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29.10. a středu 30.10.2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. 12. 2019  a skončí v pátek 3. 1. 2020, vyučování začne 6. ledna 2020. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. 1. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 24. 2. - 1. 3. 2020. Školka bude otevřena od pondělí 24. do středy 26. února. Ve čtvrtek a v pátek bude školka uzavřena. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. 4. 2020. Provoz školky bude omezen a přizpůsoben počtu dětí. 

Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. 7. 2020 do pondělí 31. 8. 2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. 9. 2020.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

 

čtvrtek 18. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky