Aktuální informace

V prvních zářijových dnech nás navštívila světluška Maruška. Vyprávěla nám o dětech, které na procházce v lese překročily bludný kořen a ztratily se. Bloudí teď lesem a potřebují naši pomoc.

Děti slíbily, že rády pomohou a budou plnit nejrůznější úkoly, aby pomohly najít ztraceným dětem cestu zase zpět domů k mamince a tatínkovi. 

Nejprve se děti setkaly s babkou kořenářkou a jejich úkolem bylo poznat léčivou moc bylinek. Také ale pochopily nebezpečí, co by se stalo, kdyby snad v přírodě jedly jedovaté byliny. Děti podnikaly se svými učitelkami výpravy po okolí mateřské školy a obce. V přírodě jsme nalezli dostatek podnětů pro poznávání a pohybové vyžití. 

Děti si z přírodnin vyrobily skřítky. Vyráběly křížaly, protože v zimě jistě přijdou vhod vitamíny ukryté v usušených jablíčkách.  

Měli jsme možnost shlédnout krásný film o životě stromů. V kopuli nafukovacího kina jsme měli pocit, že jsme přímo uprostřed přírody a pozorujeme, jak roste strom. Průvodcem příběhu byla beruška a brouček. A protože dětem se kino moc líbilo, tak jako bonus jsme mohli ještě chvíli ležet a pozorovat nad námi hvězdnou oblohu. A přemýšlet, co nám jaké seskupení hvězd připomíná. 

Na konci října byl čas připravit se na halloween a nám bližší svátek Dušiček. Děti se vyloženě radovaly, když si mohly hrát na strašidla a bubáky. Za odměnu si pro ně paní učitelky Ivanka a Kačka připravily halloweenskou strašidelnou party s maskami netopýrů a jiných nočních tvorů. 

Ve čtvrtek 25. října jsme byli pozvaní do Deštné na divadelní představení Čert a Káča. Udělali jsme si tedy kulturní výlet autobusem a shlédli pohádku, která byla skvěle zahraná herci v pěkných kostýmech a s kulisami. Během představení zaznělo i několik písniček a pohádka se šťastně zakončila. 

Blížily se podzimní prázdniny a tak byl čas na tradiční podzimní dílnu. Tentokrát jsme si vyrobili pavouka z korálků a pavučinu. Každý donesl nějaké drobné pohoštění a tak jsme odcházeli domů nejen s děsivým pavoukem, ale také dobře občerstveni. 

Po Dušičkách se už pomalu budeme chystat na Vánoce. Však už tady budou "cobydup".

FOTOGALERIE Z PODZIMNÍHO OBDOBÍ ZDE POD TÍMTO ODKAZEM :-)

 .

Organizace škol. roku 2018-2019

Provoz MŠ bude zahájen v pondělí 3.9.2018.

Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29.10. a úterý 30.10.2018.

Vánoční prázdniny budou od 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019, vyučování začne 3. ledna 2019. 

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. 2. 2019 - MŠ bude zavřena. 

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny v době od 18. 2. - 24. 2. 2019. MŠ bude otevřena v úterý, ve středu a ve čtvrtek. 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. 4. 2019.

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. 6. 2019 do pátku 30. 8. 2019. Mateřská škola bude o letních prázdninách otevřena stejně jako v minulých letech 2 týdny, ale tentokrát to bude v týdnu od 1. do 4. července a 26. - 30. srpna. 

Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. 9. 2019.

 

 

Aktuálně

Akce v Mateřské škole „Trojlístek“

úterý 14. května od 15.45 hod. – Besídka pro maminky

čtvrtek 30. května - Sněhurka - divadlo na Červené Lhotě (příchod do MŠ do 7.30 hodin, Děti se před odjezdem nasvačí. S Sebou dejte dětem zavírací pitíčko a malou dobrotu.) 

čtvrtek 6. a 13. červnaKurz plavání (Z důvodu rekonstrukce bazénu proběhnou 2 dvouhodinové lekce.)

úterý 4. června – 8.00 – 9.30 hod. – FOTOGRAFOVÁNÍ (skupinové, děti samostatně a předškoláci na tablo)

čtvrtek 20. června od 16 hod. – Zahradní slavnost – Loučení s předškoláky

Další akce a výlety budou postupně doplňovány 😊